Parkside [recenze]: Vyplatí se zkusit nářadí z LIDLu?

Aku vrtačka, kompresor, vysokotlaký čistič a mnoho dalších. To jsou názvy zařízení, která můžeme potřebovat doma nebo v dílně, ale jejich cena se obvykle šplhá do závratných výšin. Jelikož všichni víme, že LIDL je levný, nejspíš vás zajímá, jestli má cenově dostupné náčiní Parkside potřebnou kvalitu, aby se vám ho vyplatilo zkoušet.

Jak jistě víte, není všechno zlato, co se třpytí. Své o tom mohou vědět lidé, kteří si někdy pořídili trochu předražené domácí potřeby od Delimano, které by dokázali na jiných místech koupit i o dost levněji.

Přečtěte si: Recenze na e-shop 4home

Jenže, sehnat třeba křovinořez za výhodnější cenu může být v očích mnohých značně podezřelé a mohou mít obavy, zda se jim takový výrobek nepokazí hned po prvním používání. (Ne-li v jeho průběhu.) Proto mají někteří lidé přirozenou nedůvěru k nářadí Parkside, které je k dostání na e-shopu obchodního řetězce LIDL.

Opravdu je ale tento strach oprávněný?

O Parkside

Nůžky na trávník od Parkside s náhradní čepelí.
Nůžky na trávník Parkside.

Parkside je cenově dostupná značka nářadí z LIDLu, která nabízí široký sortiment výrobků pro zahradu a domácnost. Už zhruba kolem 499,- tu seženete aku nůžky na trávník a živý plot, sadu nářadí, elektrickou sekačku na trávu (ve slevě i za 1 099,- místo 1 799,-), řeznou brusku na kov, aku strunovou sekačku a spoustu dalších věcí, které můžete potřebovat během nějakého náročnějšího projektu či během běžné údržby zahrady a domova.

Vzhledem k tomu, že konkurenční značky mohou být o poznání dražší, možná si říkáte, že je lepší připlatit si za dobré jméno firmy a za prestižnější výrobek. Má to ale skutečně smysl?

Parkside na srovnávačích zboží

I přesto, že Parkside najdete v nabídce obchodního řetězce LIDL, řada jeho produktů má recenze na srovnávači zboží Heuréka. Díky tomu si můžete před nákupem snadno ověřit, jestli se vám investice do vybraného nářadí vyplatí. Samozřejmě, dost záleží na tom, jak jste zkušení a jaké jsou vaše požadavky na design a výkon, ale k velkému překvapení vychází hodnocení jednotlivých výrobků Parkside velmi dobře. Celkem často se setkáváme se spokojeností, která se pohybuje na úrovni od 80 do 95 %, a to i na základě většího počtu uživatelských hodnocení. (Například akumulátor Parkside 4 Ah PAP 20 B3 má celkové hodnocení 95 % na základě 759 recenzí.)

Akumulátor z Parkside X20VTEAM s kapacitou 4 Ah.
Akumulátor od Parkside je hodnocen velmi kladně.

Přečtěte si: SEVT pro doplnění kancelářských potřeb

Cena

Cena zboží Parkside se liší v závislosti na tom, co přesně si vyberete. Je jasné, že zatímco flexibilní zahradní hadice může přijít na částku kolem 599,-, vrtací a sekací kladivo koupíte kolem 1 599,-. Dámské venkovní nazouváky lze koupit kolem 249,-, sadu nýtů, těsnících kroužků a podobně, koupíte v balení za 99,-, konev na 5 l vody za 129,- a úhlovou brusku za 799,-. Když se podíváme, co je v současné době nejdražší položkou Parkside na e-shopu, je jím motorové vyklápěcí kolečko, které koupíte za 39 999,-. Dráž také vychází dieslový generátor, který je v tuto chvíli za 31 999,- a zahradní rider, který koupíte za 32 999,-.

Obecně se dá ale říct, že pokud potřebujete něco obyčejnějšího, vejdete se cca do 2 000,- u podstatného množství věcí z nabídky. Z technických důvodů bychom vám ale při nákupu doporučili využít LIDL e-shop, který má spoustu věcí skladem, než chození na prodejnu, ve které může být zboží Parkside v omezeném množství.

Tip: Přečtěte si recenzi na Growmarket

Zkušenosti uživatelů

Elektrické vrtací a sekací kladivo Parkside PBH 1550 B2 s příkonem 1550 W.
Elektrické vrtací a sekací kladivo Parkside PBH 1550 B2

Některým lidem nářadí Parkside nevyhovuje, protože jim po nějaké době přestalo fungovat, nebo nedostačovalo k tomu, co potřebovali dělat. (A v takovém případě může mít investice do značkového a dražšího zboží skutečně smysl.) Většina uživatelů v diskuzích však uvádí, že jejich potřebám toto nářadí slouží velmi dobře a nemají s ním vůbec žádný problém.

Lidé o Parkside nářadí říkají například to, že:

 • Poměr ceny a výkonu je velmi dobrý
 • Kvalita je při poměru k ceně v pořádku
 • Až na výjimky neměli s nářadím Parkside potíže
 • Zpracování v některých ohledech převyšuje značky nářadí z hobby marketu
 • Podle nich nářadí kvalitou zhruba odpovídá zelenému nářadí BOSCH
 • Jsou spokojení
 • Řešili s LIDL reklamaci a vše proběhlo v pořádku

Co si z toho vzít? Především to, že pokud nevyžadujete profi značkové nářadí, ale jen pár potřeb pro zahradu a domácnost, Parkside vám může svou nabídkou a cenami vyhovovat. Kvalita je každopádně trochu sázkou do loterie, i když bývá většinou dobrá. V případě potřeby ale není problém vadný kus reklamovat.

Jakou zkušenost máte s nářadím Parkside vy?

 

2 komentáře u „Parkside [recenze]: Vyplatí se zkusit nářadí z LIDLu?“

 1. Mám několik druhů nářadí PARKSIDE na Smart baterie a jsem velmi spokojen,akorát Aku pilka na větve mi již 2* přestala řezat( prasklá hřídel u motoru- zřejmě konstrukční vada), ale reklamace vždy k plné spokojennosti- výměna za nový kus.

 2. Tak to já už Parkside po špatných zkušenostech nekoupím, je sice za zajímavou cenu a se solidním příslušenstvím (ale to dlouho nevydrží).
  Jako první věc jsem kupoval lištové nůžky na živý plot, sice jedou, ale již krátce po koupi začal vynechávat spínač a někdy opravdu trucuje. Bourací kladivo 1500W jsem odvařil na jednom průrazu zdi (40cm) – možná jsem jej ale přetížil. Minibruce po týdnu odešel kolébkový spínač. Vrtací kladivo 1050W jsem odvařil po cca 20 děrách průměru 12mm do hloubky 25cm v cihlách pro sanaci (a to jsem si dával pozor, abych ho nepřetížil), musel jsem vše dodělat starou dobrou vrtačkou Narex, která ještě pamatuje mého dědečka. Jediné, co jede bez potíží je flexa s kotoučem 230mm. U reklamací OK, dostaneš nové nářadí, ale pozáruční servis? Katastrofa, na stránkách informace nenajdeš a vedoucí prodejen neví. Takže již nikdy a vracím se k jiným osvědčeným, byť také neznačkovým výrobkům.

Napsat komentář