Zbavte se plevele jednou provždy – benzínovým křovinořezem

Zbavte se plevele, náletových dřevin i mechu snadno a rychle. Očistěte obrubníky, dlažby, rohy zídek a další hůře přístupná místa. K tomu vám poslouží křovinořez s jednoduchým (avšak velmi účinným) doplňkem, kartáčem. Ten si můžete vybrat v ocelové i plastové verzi a poté se nechat unášet pro plevel neúprosnými otáčkami. Jisti si můžete být hned první důležitou informací – kartáč za vás pracuje bez kompromisů.

Jak kartáč na křovinořez upevnit?

Obáváte se, že nebudete vědět, jak kartáč nasadit? Můžete být beze strachu. Kartáč na plevel se na křovinořez upevňuje stejným způsobem, na jaký jste zvyklí u připevňování nože.

Jak s křovinořezem a kartáčem pracovat 

Než začnete křovinořez používat poprvé, vždy si přečtete jeho návod přiložený od výrobce. Poté nechte stroj běžet alespoň 30 minut na volnoběh.

Práce s kartáčem na křovinořezu se může na začátku zdát náročná. Vše je ovšem jen o cviku. Pravda je, že kartáč disponuje velkou silou. Ve chvíli, kdy se však s přístrojem sladíte, uvidíte jeho značné výhody.

Drátěný (nebo také ocelový, copánkový) křovinořez je perfektní v tom, že nemusíte neustále měnit strunu, a přitom vás zbaví všech nechtěných rostlinek, na které si jen vzpomenete. Překážkou tedy nakonec nebude žádná betonová zídka, ani odvodňovací koryta. Stačí nasadit a můžete se dát do díla.

TIP: Nezapomeňte, že byste na sobě vždy měli mít ochranné oblečení v podobě dlouhých kalhot, rukavic a pevných bot. Ochranné brýle jsou rovněž nasnadě.

K čemu plastový kartáč? 

I plast má své opodstatnění. Umělé štětiny jsou měkčí, tudíž se perfektně hodí na citlivé povrchy, kdy nevzniknou žádné škrábance. Jejich nízká hmotnost se také více hodí pro aku křovinořezy.

Jak křovinořez nastartovat

Nejdříve odstraňte z blízkého okolí všechny nežádoucí objekty. Poté postavte nástroj do bezpečné polohy, kdy leží na motoru a krytu od žací hlavy. Nyní můžete stisknout spínací tlačítko, držte jej v pozici „start“ a nastavujte sytič – stiskněte jej nejméně 5x za sebou.

Zatáhněte za startér do polohy „stop“. Tahejte silně směrem nahoru a držte šňůru tak, aby se mohla stále správně navíjet zpět. (Pokud se stroj nerozbíhá, otevřete sytič a zkoušejte to dále.) Až se motor nastartuje, můžete přepnout na volnoběh. V tuto chvíli můžete začít pracovat.

Správná péče o křovinořez

Aby vám benzínový křovinořez dobře startoval, bude dobré, když se budete vždy držet přiloženého návodu. Nejlepší bude, když stroj jednou ročně přivezete do servisu. Stejně tak měňte jednou za rok svíčku, ideálně po sezóně. Před delším uskladněním vždy vylijte palivo a křovinořez nastartujte, aby se poslední zbytek paliva zcela spotřeboval.

Správná péče o kartáč

Když se ke svému kartáči budete chovat ohleduplně, uvidíte, jak účinně vám poslouží a jak dlouhou životností vás překvapí. Jeho míra opotřebení pak bývá skutečně nízká.

  • Snažte se na křovinořez vynakládat co nejmenší sílu. Tak podpoříte jeho dlouhý život a vaši menší únavu.
  • Až budete odstraňovat plevel okolo zídek a silnic, pracujte proti hodinovým ručičkám (po směru otáčení kartáče). Půjde vám to lépe a nebudete unaveni.

Napsat komentář