Stanley [recenze]: Má smysl pořídit si toto žluté nářadí?

Termohrnek asi není tím prvním, co vás napadne, když se začne hovořit o nářadí. Když ale budete venku provádět nějaké náročnější práce a bude nízká teplota a nevlídno, uvidíte, jak vám přijde něco teplého k napojení vhod. Asi tak by se dala charakterizovat filozofie značky nářadí Stanley. Je ale opravdu tak dobré, jak to na první pohled vypadá?

Ne každý důvěřuje privátním značkám nářadí od řetězců, ke kterým patří například Parkside, jež je obchodu LIDL. A je to naprosto v pořádku, zvlášť, pokud požadujete skutečně kvalitní potřeby, které využijete i během náročnějších profesionálních projektů, kterými si (třeba) vyděláváte na každodenní chleba. (Tím pádem tedy potřebujete, aby bylo na vaše potřeby spolehnutí.)

Přečtěte si: Co očekávat od nákupu v SEVT?

Na druhou stranu, existuje i skupina lidí, která nemá z nějakého důvodu možnost (nebo chuť) za zboží přeplácet. Například Stanley kompresor DV2 400/10/50 stojí (ve stavebninách DEK) bez slevy lehce přes 15 000,-. Se slevou ho pak můžete mít za částku kolem 9 500,-. Stanley brašna na nářadí pak ve stejném řetězci se stavebninami normálně vychází na částku okolo 1 800,-.

Je tedy pochopitelné, že vás bude zajímat, zda za své peníze dostanete skutečně to nejlepší.

O značce Stanley

Stanley kleště pro jemnou mechaniku.

Značka Stanley má poměrně dlouhou historii a v současné době platí za synonymum kvality. Existuje už více než 175 let a od té doby výrazně rozšířila svou nabídku inženýrského a dalšího profesionálního náčiní. Mezi vlajkové produkty patří například Stanley svinovací metr, který se pravidelně umisťuje na předních příčkách oblíbenosti. Kromě jiného, značka dodává i další řešení, včetně elektrických zařízení, která vám pomohou úspěšně dokončit celý projekt.

Tip: Vylaďte svou domácnost s 4home

Zajímavostí je, že firma vznikla v roce 1843 v americkém státě Connecticut a od roku 1854 vyráběla skládací dřevěná pravítka. O tři roky později přidala do svého sortimentu vodováhy. V roce 1863 byl sortiment rozšířen o Stanley kladiva. V současné době je mezi profesionály a náročnějšími kutily hodně oblíbená produktová řada nářadí Stanley Fatmax, která je vhodná i pro domácí projekty.

Produkty od této značky nejčastěji koupíte ve standardních stavebninách.

Stanley na srovnávačích zboží

Stanley pilníky.

Když se mrkneme na přehled Stanley nářadí na srovnávači Heureka, vidíme, že výrobky od této značky se těší opravdu velké oblibě. Například sada pilníků Stanley má celkovou spokojenost 90 %. Vysoké spokojenosti se těší i Stanley kleště pro jemnou mechaniku 150 mm, které koupíte kolem 250,- a spokojenost s nimi je 100 %. Velký počet hodnocení pak dostal Stanley box na nářadí/organizér, který má samostatné přihrádky a dá se podle recenzentů velmi dobře stohovat. I jeho cena je přátelská, pohybuje se na úrovni kolem 140,-. Za tu cenu zákazníci uvádí, že jeho zpracování je kvalitní a jsou s tímto výrobkem maximálně spokojeni.

Překvapivě se dobrého hodnocení dočkala i Stanley termoska, o které by většina z nás nejspíš neřekla, že se dá o takovém výrobku hovořit v superlativech. Jeden ze zákazníků však říká, že jde podle jeho názoru asi o nejhezčí Stanley výtvor, neteče a má nerezový pohárek.

Vyplatí se Stanley zkusit?

Ze zkušeností zákazníků vyplývá, že není nad čím váhat. Stanley je velmi kvalitní značka s dlouhou historií za dostupnou cenu. Rozhodně se však vyplatí sledovat různé slevy, které mohou cenu ještě více zatraktivnit.

Přečtěte si: Recenze Delimano

Stanley termoska pro zahřátí.

Zkušenosti uživatelů

Když odhlédneme od toho, co o zboží Stanley říkají lidé na srovnávačích zboží, mrkneme se ještě na to, co říkají internetové diskuze. (Tentokrát jsme si vybrali vlákno na poradně Poraďte.)

Lidé, kteří odpovídali na to, jak jsou se zbožím Stanley spokojení nejčastěji zmiňovali:

  • Naprostou spokojenost
  • Že sice nejde o Wurth, ale pokud se k náčiní budete chovat slušně, mělo by vám vydržet
  • Že i při servisní práci jsou s nářadím od této značky spokojení a jde podle jejich názoru o slušnější brand
  • Že s tímto nářadím pracují často a jejich výbava zatím dobře drží

Někteří lidé však uvádí, že kvůli svému vlastnímu pocitu spíš důvěřují (pro ně subjektivní) německé kvalitě, takže dávají přednost spíš jiným značkám.

Pokud se však nebojíte zkoušet něco nového a na zemi původu vám až tolik nezáleží, pak si myslíme, že i vám by mohly potřeby od Stanley vyhovovat. Případně můžete vyzkoušet jednu nebo dvě věci a jakmile získáte potřebnou důvěru, možná si v budoucnu pořídíte i něco dalšího.

Finální verdikt? Není důvod, proč to nezkusit.

 

Napsat komentář