Nejlepší šnekový odšťavňovač: Podle jakých parametrů vybrat?

Ovocná nebo zeleninová šťáva může poskytnout příjemné osvěžení v průběhu dne. Také se v ní nachází velké množství vitamínů. Kdybychom ale odšťavňovali vše ručně, pravděpodobně bychom měli ruce jako Pepek námořník. Proto není na škodu mít doma kvalitní odšťavňovač, a to třeba i ten šnekový. Jak takové zařízení funguje? A jaké parametry by mělo splňovat?

Na trhu vedle sebe existuje nepřeberné množství odšťavňovačů, z nichž mnohé jsou od známých značek spotřebičů a vyjdou vás i na tisíce korun. Jak to ale bývá zvykem, ne vždy je použitá technologie odšťavňování efektivní. Někdy se navíc může stát, že finální produkt (tedy šťáva) neobsahuje tolik vitamínů, jako když jste do zařízení vložili kousek ovoce nebo zeleniny, takže zbytečně přicházíte o cenné živiny.

Právě proto se vyplatí při výběru odšťavňovače moc nespěchat. Raději si dopřejte dostatek času a zjistěte, jaké všechny možnosti a technologie se nabízí. Jednou z nich je šnekový odšťavňovač, na který uživatelé často píší velmi dobré recenze.

Co to ale je? Jak to funguje? A jaké šikovné přístroje jsou k dispozici?

Co je šnekový odšťavňovač?

Na trhu je několik typů odšťavňovačů. Mezi dvě hlavní kategorie patří odstředivé (rychlé) odšťavňovače a šnekové (pomalé) odšťavňovače. Oba druhy odšťavňování mají své odpůrce a příznivce, kteří se neustále zabývají tím, který z obou druhů je lepší, který má lepší šťávu a která je kvalitnější. Podle techniky úpravy ovoce na finální šťávu má mnoho lidí za to, že je šnekový odšťavňovač lepší.

Jak tento odšťavňovač funguje?

U rychlého odšťavňování hraje roli to, že se uvnitř ovoce nebo zelenina rychle strouhá. Šnekový odšťavňovač ve srovnání s tím pracuje na principu toho, že se uvnitř vložená ingredience nakrájí na menší části. Ty následně dopravníkem tlačí proti nehybnému sítku (v rychlém odšťavňovači je odstředivé sítko). Technologie by se tedy dala připodobnit ke klasickému mlýnku na maso.

Mezi zastánci šnekového odšťavňovače panuje názor, že tento postup je šetrnější k vitamínům a dalším obsaženým látkám, kvůli kterým ovocné a zeleninové šťávy nejčastěji pijeme. V průběhu šnekového odšťavňování by nemělo docházet k zahřívání, proto by měla být finální šťáva kvalitnější.

Klady a zápory šnekového odšťavňovače

Hlavní výhodou šnekového odšťavňovače je jeho tichost.

Šnekový odšťavňovač bude vyhovovat především lidem, kteří nemají rádi hluk, protože pomalé odšťavňování nebude nikoho budit během noci nebo rána, kdy se chystáte do tělocvičny, do školy nebo do práce. (Rychlé odšťavňovače jsou ve srovnání s tímto typem hodně hlučné.) Počítejte ale s tím, že příprava šťávy bude s tímto zařízením trvat trochu delší dobu, protože jde o pomalejší proces.

Oba tyto parametry výběru byste tedy měli před nákupem takového zařízení zvážit, protože mohou do určité míry ovlivňovat budoucí způsob používání. Co se týče čištění, to by mělo být srovnatelně jednoduché, takže tento parametr při výběru můžete s klidem přeskočit.

Nejlepší šnekové odšťavňovače

Šnekové odšťavňovače nabízí mnoho značek, včetně těch hodně levných. V případě, že potřebujete něco cenově dostupného, v elektru seženete takový odšťavňovač už kolem 1 000,-. Ještě o něco levnější jsou pak takové, u kterých páčkou odšťavňovače točíte přímo vy. Je nám ale jasné, že ne každý chce trénovat své ruce a oddřít veškerou těžkou práci sám, takže nejspíš raději sáhnete po zařízení, které vše obstará za vás.

V případě, že chcete skutečnou kvalitu a nevadí vám investice v řádu několika tisíc korun (třeba proto, že víte, že budete šťávu dělat hodně často, třeba z důvodu zdravého životního stylu, prodeje ovocných šťáv v rámci svého podnikání nebo kvůli péči o děti, kterým chcete nabídnout TOP kvalitu), zvážit byste měli šnekové odšťavňovače od značku Hurom.

Velkou výhodou těchto šnekových odšťavňovačů je to, že mnohé nabízí záruku až 10 let a lze je využít i k výrobě dalších produktů. 

Například nízkootáčkový šnekový odšťavňovač Hurom H 310 A zvládne:

  • Odšťavňování
  • Výrobu ořechových másel
  • Výrobu zmrzliny a sorbetu

Jedním z chytrých parametrů výběru šnekového odšťavňovače by mělo být tedy i to, jestli pro něj snadno najdete i další způsoby využití. Díky tomu nebudete muset šnekový odšťavňovač používat pouze na jednu věc, ale budete po něm sahat i několikrát týdně. Díky tomu se vám i náklady za větší investici rychleji vrátí a budete vědět, že jste zbytečně nevyhodili peníze z okna.

Tip redakce

Šnekový odšťavňovač Hurom H310 A

  • Odšťavňování
  • Výrobu ořechových másel
  • Výrobu zmrzliny a sorbetu
  • Univerzální kuchyňských pomocník
  • Kompaktní velikost
  • Záruka 10 let
  • Moderní provedení
Hurom H 310 se slevou

 

Také je podle vás šnekový odšťavňovač lepší?

 

Napsat komentář