Woltair fotovoltaika – recenze, zkušenosti: Je spolehlivý?

Objevujete oblast kolem fotovoltaiky a tepelných čerpadel? Třeba kvůli budoucím úsporám energie ve vaší firmě nebo domácnosti? V tom případě potřebujete spolehlivého poskytovatele vybraného řešení. Dnes se zaměříme na hodnocení jednoho z nich. Je jím Woltair, který patří k již zavedeným hráčům. Jaké jsou reference a dojmy uživatelů? Podívejme se společně na jejich zážitky.

Zajímá vás čistá energie a hledáte způsoby, jak ušetřit? I přes počáteční investice se vyplatí zvážit fotovoltaiku, která může přispět k budoucí úspoře energií. Část nákladů se vám navíc může vrátit, když se vám podaří úspěšně splnit podmínky projektu Nová zelená úsporám. A toho dosáhnete nejsnáz, když si pro instalaci FVE vyberete spolehlivého dodavatele, který vám ji pomůže hravě vyřídit. (V tomto ohledu tedy nemusí být úplně nejlepším nápadem fotovoltaika svépomocí.)

Přečtěte si: Jak na výběr tepelné izolace

Fotovoltaika navíc není elektrokotel, u kterého je docela jedno, kdo vám ho přijde zapojit (za předpokladu, že má dostatek zkušeností v oboru). Zrovna v oblasti FVE je velmi důležité, abyste si vybrali někoho solidního, kdo vám pomůže vypracovat projekt a zajistí jeho bezproblémovou realizaci a revizi. Tím spíš, že mnoho nově vzniklých firem, které se na tuto oblast specializovaly, nakonec krátce po zahájení činnosti skončilo. (Své o tom vědí ti, kteří mají neblahou zkušenost s firmou Malina.)

Proto se dnes společně mrkneme na to, zda je Woltair solidní poskytovatel a co vše můžete od jeho služeb čekat.

O Woltair

Woltair je česká firma, jejímž hlavním posláním je zpřístupnění nové generace energetických zařízení pro nové skupiny obyvatel. Typicky těm, které začaly o FVE uvažovat teprve v nedávné době a hledají kvalitního partnera pro svůj projekt. Tato firma má kromě FVE v nabídce například i tepelná čerpadla, která se v posledních několika letech taktéž těší zvýšené oblibě. Zvlášť v rodinných domech. Součástí služeb Woltair je i instalace zařízení a případný servis. Měli byste tedy dosáhnout na vše, co je v rámci pořízení i údržby pro správný chod potřeba.

Abychom měli naprostou jistotu, že vám nedoporučujeme něco závadného, podívali jsme se na to, jestli o Woltair náhodou neinformují masová média, která se často zaměřují na potíže s dodavateli FVE a na následný průběh procesů. Velmi nás těší, že Woltair v žádných takových kauzách nefiguruje, takže jde o spolehlivého dodavatele, jehož služeb se nemusíte obávat. Jako solidní se také jeví dodavatel Schlieger.

Jak to funguje?

Pokud máte zájem, Woltair vám může nabídnout vyřízení dotace, díky které se vám peníze za investice alespoň částečně vrátí. Vzhledem k tomu, že má firma v této oblasti dlouholeté zkušenosti, dovede vypracovat projekt, který splňuje všechny potřebné normy. Naprostou samozřejmostí je i instalace a následná revize vybraného zařízení.

V případě, že by navíc firma nedostála svým závazkům, objednavatelé mají nárok na některé výhody, které mohou zahrnovat například i slevu. K 12. prosinci 2023 například běží akce, že pokud firma nedokáže do 50 pracovních dní nainstalovat FVE, máte nárok na 50% slevu. Pokud tedy něco nepoběží přesně podle plánu, minimálně víte, že na tom nebudete nijak tratit.

Kdo si navíc není jistý tím, zda je pro něj vybrané zařízení vhodné, může se domluvit na návštěvě technika, který provede zhodnocení nemovitosti, na jehož základě pak můžete spolu s pracovníky firmy vybrat to, co vám bude nejvíc vyhovovat.

Kariérní spolupráce s Woltair

Někomu, kdo už má zkušenost se zapojením tepelného čerpadla či FVE by mohla vyhovovat i možnost kariérní spolupráce s Woltair. Ta může probíhat třeba tak, že získáte možnost podílet se na již existujících Woltair objednávkách. Součástí spolupráce pak může být i účast na školení o tepelných čerpadlech a FVE, na kterých vystoupí odborníci z odvětví, kterým nechybí potřebná praxe. Může jít tedy o způsob, jak vylepšíte svůj rodinný rozpočet. Nastartovat tímto způsobem můžete i zajímavý kariérní růst. Speciálně, pokud si zákazníky hledáte svépomocí a nemáte za sebou zázemí větší firmy.

Jaké jsou zkušenosti zákazníků?

To, co o sobě napíše na oficiální stránky firma, je na první pohled sice hezké, většina z nás se však rozhoduje na základě uživatelských recenzí, které je možné volně dohledat třeba na internetu. V tomto ohledu nám mohou dobře posloužit recenze na Google firmách, kde zákazníci nešetří chválou a nadšením.

Přečtěte si: Má význam zkoušet bezDodavatele?

Dle jejich zkušeností s firmou Woltair vše proběhlo v naprostém pořádku, instalace proběhla v rozumném časovém horizontu od uzavření smlouvy a firma dobře komunikuje. Mnozí si také pochvalovali kvalitu práce a vystupování montážních techniků. Také se můžete na Woltair kdykoliv obrátit v případě poruchy. Vyšle technika a ten se na to podívá. Lidé, kteří neměli s FVE žádnou zkušenost také uváděli, že jim personál Woltair vše podrobně vysvětlil, takže se mohli informovaně rozhodnout a věděli, jaký bude postup celého projektu a prací.

Na základě všech zjištěných informací vám můžeme Woltair jednoznačně doporučit.

 

Napsat komentář