Schlieger fotovoltaika – recenze: Jaké jsou zkušenosti?

Přemýšlíte o tom, že tepelné čerpadlo na vašem domě doplní fotovoltaika? Pak je naprosto jasné, že budete potřebovat najít spolehlivého dodavatele, který neuteče s vašimi finančními prostředky neznámo kam. Proto se dnes podíváme, co můžete očekávat, pokud si jako svého projektového partnera vyberete Schlieger.

Vyměnit starý kotel za elektrokotel, to není skoro žádná věda. Mnohem náročnější je FVE, která musí být zapojena správně a musí u ní být správně vypočítán její výkon s ohledem na to, na co vše ji chcete používat. (Například jsou v poslední době moderní bateriová úložiště pro skladování přebytků.)

Při výběru firmy, kterou si vyberete jako svého poskytovatele, se však nevyplatí spěchat a je moudré si předem zjistit, jak s ní byli spokojeni ostatní. Případně se hodí informovat o dalších možných zákaznických výhodách, ke kterým může patřit úspěšné vyřízení dotace Nová zelená úsporám či sleva v případě, že k realizaci projektu nedojde ze strany dodavatele včas. (Což nabízí například Woltair.)

A právě proto se mrkneme na to, co vám může nabídnout právě Schlieger.

O Schlieger

Schlieger je ideálním parťákem pro každého, kdo nechce dělat fotovoltaiku svépomocí. Hlavním oborem činnosti této firmy je zajišťování tepelných čerpadel a FVE. Naprostou samozřejmostí je možnost vyřízení dotace, takže část peněz ze své investice můžete získat zpět.

Vzhledem k tomu, že největší boom FVE již opadl, v současné chvíli platí speciální nabídka, která je platná do 31. prosince 2023. V ní Schlieger uvádí, že pokud vám nepřijde nainstalovat FVE i tepelné čerpadlo do 30 dní, tak to budete mít zdarma. (Instalace se však zahajuje až do 30 dní po uhrazení 10 % zálohové faktury, tak na to pozor.)

Jde o solidní firmu?

Ano, Schlieger je podle dostupných informací solidní firma. Na trhu se pohybuje 13 let, během kterých nebyla FVE tak moderní. (Řada firem vznikla až po vzestupu poptávky a některé již zkrachovaly.) Má tedy za sebou dlouholeté fungování a její obchodní model je zjevně bezpečný.

Jeden z představitelů firmy se dokonce vyjadřoval k problematice fotovoltaiky i pro Seznam Zprávy, kde varoval před polským scénářem. Schlieger měl sice v jednu dobu delší čekací lhůtu na realizaci nasmlouvaných projektů, do situace se však promítla opravdu masivní poptávka po FVE. V současné chvíli by měla být situace již v normálu.

Vyplatí si ho vybrat?

Schlieger, stejně, jako mnoho jiných seriózních firem v tomto oboru, nabízí možnost konzultace, na základě které si vyberete nejvhodnější zařízení pro svou domácnost. Také kromě již zmíněné dotace nabízí i poměrně dlouhé záruky jak na práci, tak na materiály, takže i kdyby se v průběhu několika let něco pokazilo, měli byste dosáhnout na záruční servis.

Lze tu udělat kariéru?

Ano, i Schlieger případným zájemcům umožňuje zapojení do práce. Na oficiálních stránkách můžete nahrát svůj životopis, na základě kterého můžete dostat příležitost pracovat na některé z otevřených pozic. Ve srovnání s Woltair však nikde nevidíme žádná vypsaná školení. To je možná trochu škoda, na druhou stranu je pochopitelné, že každá firma razí trochu jinou filozofii, takže nelze očekávat od každé to samé.

Přečtěte si: Recenze bezDodavatele

Jak byli zákazníci spokojení?

Nyní přichází čas na zhodnocení zkušeností zákazníků, po kterém možná hned začnete hledat na Schlieger kontakt. (Na oficiálních stránkách využijete buď telefonickou linku nebo e-mail.)

Ještě než se do toho ale pustíme, je potřeba dodat, že některé (naštvané) recenze jsou zkreslené oním nedostatkem komponentů pro FVE, který nastal před několika měsíci a který nemohl Schlieger svojí vůlí ovlivnit. Zaměříme se tedy primárně na to, jak na služby firmy reagovali lidé, kteří si u ní FVE objednávali v jinou dobu, protože to o firmě a její skutečné spolehlivosti vypovídá nejvíce.

Mnoho zákazníků má s Schlieger pozitivní zkušenost a vyhovuje jim i to, že jim pomohla úspěšně vyřídit dotaci. Nainstalované zařízení navíc stále dobře funguje. V případě, že se v průběhu instalace vyskytly nějaké problémy, pracovníci firmy je dokázaly vyřešit, takže nakonec bylo vše v pořádku.

Pracovníci firmy jsou navíc zvyklí po sobě a po práci uklidit, takže je lidé vnímají jako příjemné a ohleduplné. Firma navíc dodržela všechny stanovené lhůty. Také se nestává, že by zákazníkům předem někdo všechno podrobně nevysvětlil.

Na základě všech výše uvedených skutečností vám tedy můžeme objednávku čerpadla či FVE u Schlieger doporučit.

Napsat komentář