Vánoce na poslední chvíli? Co vybrat: 10 tipů na rychlé dárky

Vánoce už klepou na dveře. Spousta lidí si to uvědomuje, ale ještě nemají vyřešené nákupy vánočních dárků, kterými hodlají udělat radost svým nejbližším. Pokud se mezi takové hříšníky řadíte i vy, dáme vám pár tipů, jak lze jejich pořízení ještě stihnout.

Hodně lidí si nechává nákupy vánočních dárků až na prosinec. A to je velká chyba. V prosinci je spousta věcí vyprodaná. Všude jsou navíc davy dalších lidí. Když se navíc přesunete na internet, mnohdy nestihnete doručení do Vánoc. Co teď?

Jak říkávaly naše babičky, kdo se dal na vojnu, ten musí bojovat. Jen tak může tuto nezáviděníhodnou situaci zvládnout.

Níže vám dáme pár tipů na vánoční dárky, které stihnete pořídit za pět minut dvanáct. 

Parfém

Vánoce na poslední chvíli

Pokud znáte obdarovaného opravdu dost dobře, můžete mu koupit jeho oblíbený parfém. Případně nějaký nový, který zapadá do konceptu jeho oblíbených vůní. V případě, že máte strach, že tento úkol nezvládnete, zkuste zapojit okolí. Pokud jde o parfém pro někoho z vašich rodičů nebo pro partnera vašeho dítěte, zeptejte se na jeho oblíbené vůně těch, kteří s daným člověkem žijí ve společné domácnosti.

Pomůcky na úpravu vlasů

Kdo hledá dárek pro ženu jakéhokoliv věku, ten určitě nešlápne vedle s pomůckou na úpravu vlasů. Přijatelné jsou kartáče s přírodními štětinami, které se dají sehnat v lepších drogeriích. (Připravte se ale na to, že bývají dražší.) Dále jsou vhodné žehličky na vlasy, kulmy a speciální elektrické kartáče, které vlasy rovnají v průběhu česání.

Sada na úpravu vousů

V posledních letech se v ulicích našich měst začaly objevovat barber shopy, které se orientují na úpravu mužského zevnějšku. Ne každý muž do nich zamíří, protože mohou mít delší dobu plno. Navíc, jejich služby nebývají levné. Pokud hodláte obdarovat muže, o kterém víte, že by chtěl barber shop někdy vyzkoušet, pořiďte mu sadu na úpravu vousů. Dá se sehnat v běžných, ale i v lepších drogeriích a obvykle obsahuje vše, co je potřeba pro kvalitní péči o vousy. (Šampon, hřebínek, vosk…)

Stolní hry

Rodiny s dětmi, ale i milovníci deskovek, určitě nepohrdnou nějakou pěknou deskovou hrou. Jen je důležité se nejprve ujistit, že tu, kterou jim chcete dát, už doma dávno nemají. (Poslouží vám lepší všímavost v průběhu návštěvy, nebo spřízněný komplic v domácnosti obdarovaných.) Stolní hry se dají sehnat v obchodech s dárky a hračkářstvích.

Vánoce na poslední chvíli

Degustační sety

Skoro všude se prodávají degustační sady. Může jít o sadu na degustaci piv, o sadu na degustaci vín, o sadu na degustaci kávy, čokolády nebo čaje. Tyto typy dárků většinou seženete v čokoládovnách, menších pivovarech, pražírnách kávy a v obchodech s lahůdkami. 

Předplatné časopisu

Tenhle dárek stačí jen zaplatit a pak si vytisknout voucher. Jde tedy o opravdu expresní dárek, který stihnete zařídit i těsně před svátky. Důležité je jen to, abyste se trefili s žánrem časopisu, který bude vámi obdarovaný člověk rád číst.

Láhev na vodu

Vánoce na poslední chvíli

Pít vodu musí každý. Ne každý má ale rád plastové láhve po jiných nápojích. V domácích potřebách a v obchodech s dárky se dají sehnat kvalitní láhve na vodu s nápaditým designem. Některé mají dokonce připomínku, že se má člověk napít. Pokud tedy nevíte co, tohle by mohla být správná cesta.

Kosmetická sada

Vánoce na poslední chvíli

Na poslední chvíli seženete i balíčky kosmetiky pro muže a ženy. Podle rozpočtu si vyberete sady za pár stovek, nebo opravdu luxusní taštičky a boxy. Není ale vhodné vybrat si první věc, která vám padne do ruky. Při nákupu se vždy zamyslete nad tím, co by nejvíce potěšilo obdarovaného.

Dárkový poukaz

Pokud se bojíte něco vybrat, zvolte jako dárek dárkový poukaz do obchodu, o kterém víte, že ho má obdarovaný rád. Může jít o obchod s nábytkem a bytovými doplňky, o obchod s oblečením nebo třeba o obchod se sportovní výbavou. Tímhle krokem určitě nic nepokazíte.

Alkohol

Alkohol vybírejte podle chuti obdarovaného. A také nezapomeňte na to, že jde dárek pro 18+.

Jaké dárky na poslední chvíli obvykle vybíráte vy?

Napsat komentář