Jarní dekorace inspirace: Co vybrat do bytu, nebo na zahradu?

I když je stále ještě zima a pravděpodobně nás čeká ještě několik opravdu chladných dní, už brzy se o slovo přihlásí jaro. Proto se vyplatí začít přemýšlet o tom, jakou si pořídíte jarní výzdobu. V tomto článku vám nabídneme pár inspirativních návrhů, které můžete na jaře 2022 vyzkoušet.

Jaro nejsou jenom Velikonoce, kdy se do oken staví figurky kuřátek a zajíčků. Velmi oblíbené jsou sezónní dekorace z proutí, které nacházejí své místo v předzahrádkách rodinných domů, či ve větších vázách u vstupních dveří. Před dům ale můžete dát i jarní dekorace z papíru. Stačí, když si vyrobíte spolu s dětmi několik ozdob, které pověsíte na keř, nebo strom. Možná ale bydlíte v bytě a říkáte si, že jediné, co využijete, je jarní dekorace na stůl.

Ať je to jakkoliv, níže vám dáme pár nápadů, které ve vás už teď probudí svěží jarní náladu.

Jarní potahy

Pokud nemáte zájem o velké změny, ale umíte to dobře s šicím strojem, můžete zavítat do nejbližší galanterie a udělat si nové potahy na polštáře. Je jedno, jestli jde o polštáře pro venkovní posezení, o polštáře do obývacího pokoje nebo o dekorační polštáře v ložnici. Každá místnost může mít dekorační polštáře s květinovým vzorem přímo na míru. Sezónně bývají dostupné i látky, které přímo odkazují na Velikonoce. Myslíte si, že taková drobnost nemůže navodit správnou jarní atmosféru? V tom případě vám připomeneme, že na detailech záleží.

Umělé květiny

Jarní dekorace INSPIRACE

Co si budeme povídat. Živé rostliny krásně voní a hezky vypadají, ale stojí celkem hodně peněz a rychle uvadají. Pokud máte úspornější domácnost, dobrým řešením je investice do umělých rostlin, které můžete použít i příští rok.

Z umělých květin lze udělat velké květinové aranžmá, nebo jarní věnec na vstupní dveře. Také ale můžete dát jednotlivé rostliny do solitérně stojících skleněných váz, které postavíte vedle sebe. Fantazii se meze nekladou.

Barevné květníky

Jak už bylo řečeno, na detailech záleží. Pokud máte zájem, můžete své pokojové rostliny obohatit o sezónní obaly na květináče. Někdo tak činí v období Vánoc, ale výjimkou nejsou ani barevné jarní květináče, které přináší do místnosti zcela nové škály odstínů.

Barevné přehozy

Další variantou, která ve vás probudí jarní náladu, jsou jarní přehozy a deky, které lze umístit na křeslo, do postele nebo na gauč. Mnohdy stačí, když si vyberete neobvykle barevnou deku, která může ladit s barvou květináče, umělých květin nebo jarní vázy.

Jarní rohožka

Pokud nemáte zájem o to mít na vstupních dveřích jarní věnec, můžete investovat do veselé jarní rohožky. Dají se sehnat rohožky s duhou, květinami, nápisy a podobně. Uvidíte, že prostor vašich vstupních dveří rázem prokoukne. Nehledě na to, jestli bydlíte v bytě, nebo v rodinném domě.

Jarní ubrus

Jarní dekorace INSPIRACE

Součástí jarní tabule by měl být zcela nepochybně ubrus. Zapomeňte ale na nudnou bílou. V kurzu je žlutá, růžová, světle zelená a světle modrá. Vedle nešlápnete ani v případě, že si vyberete cibulákový vzor, nebo moravský modrotisk. Přípustné jsou i elegantní květy. V domácnostech s malými dětmi lze akceptovat i ubrusy se zajíčky a kuřátky. Pokud je váš stůl moc velký, zkuste alespoň jarně laděné aranžmá s barevnými ubrousky.

Motýlci

Pokud máte zahradu a přemýšlíte o tom, jak jí dodat správnou jarní náladu, zkuste se podívat po dekoracích ve tvaru motýlů. Někdy se dají sehnat motýli na drátku, které lze zapíchnout do květináče, nebo do země. Existují ale i motýli k zavěšení na strom. Podle typu materiálu ale uvažte, zda dekoraci necháte venku i za ošklivého počasí, protože by se mohla zničit. Tyto dekorace seženete prakticky v každém větším zahradnictví.

Velikonoční vajíčka

Jarní dekorace INSPIRACE

Velikonoční vajíčka se hodí k dekoraci stolu, ale i jako ozdoba na zahradu. Stačí si opatřit skleněné velikonoční baňky, nebo si obstarat pár hezky malovaných/vyřezaných kousků, které navléknete na pentli a pověsíte je na větve vašeho stromu.

Jaké jsou vaše nejoblíbenější jarní dekorace?

Napsat komentář