Nejlepší čisticí pomůcky pro každou příležitost: co by nemělo chybět ve vašem arzenálu

Správné čisticí pomůcky mohou zjednodušit a zvýšit účinnost vašeho úklidu, ať už se jedná o vysávání koberců, vytírání podlah, nebo čištění koupelny. Následující přehled obsahuje nejlepší čisticí pomůcky pro různé příležitosti, které by neměly chybět ve vašem arzenálu.

1. Vysavač s nástavci

Kvalitní vysavač s nástavci je základním prvkem v každém arzenálu čisticích pomůcek. Pokud máte doma koberce, mělo by vás zajímat, jaký typ vysavače k nim nejlépe pasuje (např. s regulací sací síly). Pokud ne, doporučujeme typ s vyměnitelnými nástavci, které pokryjí všechny druhy povrchů. Vysavač s kartáčem pro odstraňování zvířecích chlupů pak usnadní údržbu domova, pokud máte doma domácí mazlíčky.

2. Mop

Jedním z nejdůležitějších prvků při vytírání podlah je správný mop. Mop by měl být vyroben z kvalitních materiálů a dobře se držet. Pro tvrdé podlahy doporučujeme mop s mikrovlákenným návlekem, který snadno odstraňuje skvrny bez poškození povrchu. Pokud máte dřevěné podlahy, vybírejte mop s měkkými žíněmi a používejte speciální čisticí prostředky. Nebo můžete vyzkoušet řešení 2 v 1 – mop s vysavačem, se kterým zvládnete dvě činnosti za poloviční čas.

3. Mikrovlákenné utěrky

Mikrovlákenné utěrky a hadříky jsou skvělé pro utírání prachu a povrchů, jako jsou sklo, dřevo a nerezová ocel. Jsou šetrné k různým povrchům a dají se opakovaně prát v pračce, co určitě oceníte z hlediska ekologie i úspor.

4. Odstraňovač skvrn

Asi v každé domácnosti se najdou různé skvrny, jako třeba vína, kávy, nebo inkoustu. Kvalitní houbička pro odstraňování skvrn pomůže snadno odstranit tyto skvrny a vrátit vaše povrchy do původního stavu. Je vhodnou alternativou pro různé chemické odstraňovače skvrn, protože k jejímu použití stačí čistá voda.

5. Čistič skla

Čistič skla je důležitou součástí vašeho arzenálu pro udržování skel v domě čistých a lesklých. Vyberte si čistič skla, který neobsahuje škodlivé látky pro zdraví ani pro prostředí, jako jsou parabeny a chlór. Nebo můžete zvolit nejvíc ekologické řešení v podobě obyčejného octu.

Napsat komentář