Do jakého bydlení se vám hodí americká lednice

Pustili jste se do kompletní rekonstrukce kuchyně a rádi byste ji obohatili i o novou a zároveň stylovou lednici? Pak jistě víte, že vám trh nabízí spoustu zajímavých možností. Jednou z nich je i americká lednice. Vyplatí se do ní investovat? A kam se vůbec hodí? To se dozvíte v následujícím článku. 

Když už se pustíte do renovace kuchyně, vyplatí se ji vzít hezky od podlahy a vybavit ji i novějšími spotřebiči. Nejen proto, že budou lépe zapadat do celkového konceptu, ale i proto, že tak předejdete problémům s poškozenou či jiným způsobem nevyhovující lednicí.  

Ať už si to totiž chcete připustit, nebo ne, lednice se vám pravidelně pokazí v momentě, kdy to není ani trochu potřeba. 

Není tedy důvod, proč si neušetřit nepříjemnosti a lednici (ještě v případě, kdy vám slouží dlouho), preventivně vyměnit. Tu starou pak můžete prodat buď na některém z bazarů, známým, nebo ji odvézt třeba na chatu, u které nebude vadit, že lednice má už několik let existence za sebou. 

Jakmile máte hotovo, přichází čas pro výběr nové lednice. Právě ten může být trochu oříškem, protože vy i vaše rodina máte zcela odlišné představy o tom, jaké parametry by měla nová lednice ideálně mít. 

Řešením, které však není pro každého, by mohla být americká lednice.  

Co je americká lednice? 

Sledujete americké filmy, seriály a sitcomy? V tom případě věříme, že alespoň část z nich se odehrávala v kuchyni. Ta je obvykle dostatečně prostorná na to, aby se do ní vešla dvoukřídlá americká lednice 

Právě to je typ lednice, o kterém je řeč i v dnešním článku. 

Možná si při této představě řeknete, že takto velkou lednici určitě nechcete. Než však tuhle myšlenku zavrhnete úplně, je na místě, abychom si řekli, jaké jsou její výhody, kvůli kterým se vyplatí o ní začít přemýšlet. 

Plusem americké lednice je: 

  • Obrovský úložný prostor 
  • Velkokapacitní mrazák 
  • Možnost zabudovaného zásobníku na led 
  • Možnost zabudovaného zásobníku na vodu 
  • Možné chytré řešení 

Co se týče samotné lednice a mrazáku, jejich dispozice mohou být různé. Některé americké lednice mají pouze dvoje dvířka do stran, z nichž jedny vedou do lednice a druhé jsou samostatné pro mrazák. 

Jiné americké lednice mají dvoje otevírací dveře a spodní šuplíky. Přičemž vrchní díl, který se otevírá do stran slouží pro lednici a spodní šuplíky zase pro mrazák. 

V posledních několika letech, ve kterých dochází k překotnému technologickému rozvoji se do hry dostávají i nejrůznější chytrá řešení. Příkladem nám může být aktuální televizní reklama, kdy stačí na americkou lednici jednoduše zaklepat a ona vám zobrazí aktuální stav uvnitř bez toho, ani byste museli lednici vůbec otevřít. 

Je však potřeba dodat, že za veškeré extra vychytávky, které taková lednice má si výrobci nechají náležitě zaplatit. 

Tipy, kam s ní 

Pokud víte jistě, že je americká lednička tím pravým řešením pro vás, nezbývá nic jiného, než jít a prostě si ji koupit. Než tak ale učiníte, měli byste si položit několik kontrolních otázek. 

Mezi nimi by neměly chybět otázky typu: 

  • Jsou mé finanční možnosti takové, abych si mohl americkou lednici dovolit? 
  • Chci americkou lednici proto, že ji potřebuji, nebo proto, že ji chci? 
  • Dokážu využít celou kapacitu, kterou mi americká lednice nabízí? (Pokud máte rozvětvenou rodinu, žádný problém.) 
  • Má moje kuchyně dostatečnou velikost na to, aby se do ní americká lednice vešla? 

Když už znáte na tyto otázky odpověď, ještě si povíme něco o tom, jak s americkou lednicí pracovat, tak, aby vám dobře sloužila a zároveň nebyla ve vaší kuchyni jako pomyslná pěst na oko. 

Nejvíc slušet jí budou velké otevřené kuchyně, které jsou součástí bytů a domů s otevřeným konceptem. Krokem vedle nebude ani v případě, že máte velkou kuchyň, která je středobodem veškerého dění vašeho bytu nebo domu.  

Velmi dobrou volbou je americká lednice i pro ty z vás, kteří máte opravdu velké rodiny, nebo jste vášnivými kuchaři a pravidelně pořádáte velké společenské sešlosti. (Ano, nákup se vám sice trochu prodraží, určitě ho ale zúročíte v pozdějších měsících a letech.) 

Americkou lednici si určitě nepořizujte, pokud nemáte dostatečně velký prostor, nebo by to znamenalo, že lednice bude muset bydlet v úplně jiné místnosti. Také se nehodí do tradičních až minimalistických kuchyní, pro které je tento typ lednice příliš masivní. 

Určitě myslete i na to, zda budete mít lednici kam otvírat. Velká spousta lidí na tuto důležitou věc během nákupu zapomíná a pak čelí naprosto zbytečným komplikacím. (V případě americké lednice je potřeba dostatek prostoru na obou stranách.) 

Co se týče barvy, americké lednici bude slušet každá. Stálicí je klasická bílá lednice. V posledních několika letech však lidé přišli na chuť i elegantní stříbrné. Kdo se nebojí nakupovat v zahraničí, ten může zakoupit i americkou lednici velmi nápadné barvy, nebo dokonce i se vzorem. 

Máte zkušenosti s koupí americké lednice? Budeme rádi, když nám napíšete své zkušenosti do komentářů. 

 

 

 

Napsat komentář