Zajímavá fakta o praní prádla, která jste možná nevěděli

Skvělým pomocníkem každé domácnosti je již několik desetiletí i pračka. Vždyť nakonec, asi nikdo z nás si život bez ní už ani nedokáže představit a my se tedy vůbec nedivíme. Časy, kdy naše staré matky praly v potoce jsou naštěstí již dávno za námi a pračka nám v mnohém usnadňuje život. A přestože se nachází v našich domácnostech již léta, přece jen existují mýty, kterým mnozí z nás stále věří. Pojďme na to.

Třídění prádla je přežitek

I vy si myslíte, že třídění prádla je v dnešní době již naprosto zbytečné a vše vyřešíte speciálními hadříky z drogerie, které zabrání možnému zabarvení? Tak pak jste na omylu. Třídit byste měli oblečení nejen podle barev, ale v neposlední řadě i podle materiálů. Každý materiál totiž vyžaduje jinou teplotu při praní a bez třídění by se vám klidně mohlo stát, že o některé oblíbené kousky přijdete.

Čtení štítků je pro amatéry

Zdají se vám štítky na vašem oblečení zcela zbytečné? Opak je pravdou. Právě díky nim bude vaše prádlo dlouho jako nové. Informují vás totiž o tom, při jaké teplotě máte prát konkrétní kousek oblečení a také doporučený způsob praní.

Pračka se čistí praním

To, že pračka se čistí sama, si myslí velmi mnoho lidí. Opak je však pravdou. O pračku je třeba se pořádně starat, jinak vám vypoví službu dříve, než by se vám mohlo líbit. Právě z tohoto důvodu byste měli alespoň jednou za pár měsíců použít speciální prostředek, který se postará o její bezproblémový chod.

Čím více pracího prostředku, tím lepší výsledek

I vy se ztotožňujete s tímto tvrzením a sypete nebo lijete do pračky toho více než by se patřilo? Okamžitě s tím přestaňte. Současné prací prostředky pracují natolik efektivně, že stačí přidat do pračky opravdu jen nepatrné množství. Samozřejmě složení jednotlivých pracích prostředků se velmi liší, proto bychom měli vsadit na kvalitu. Velké množství pracího prostředku se navíc začne usazovat v pračce, což má na svědomí například i vznik bakterií a plísní.

Náš tip: Hledáte kvalitní prací prostředky? Tak pak určitě navštivte online drogerii myAustria, kde na vás čeká obrovské množství nejen drogérie z Německa a Rakouska. Velice oblíbené jsou orací prášky, gely nebo také aviváže z Německa.

Větší množství aviváže zaručí hebké prádlo

Podobně je to i s aviváží. Setkáváme se s obrovským množstvím názorů, že hebké oblečení má na svědomí právě obrovské množství aviváže. I zde vás vyvedeme z omylu stejně, jakotomu bylo v předchozím bodu. Dávkování by rozhodně mělo odpovídat doporučeními výrobce, které najdete na obalu produktu. Velké množství aviváže totiž obalí textilní vlákno natolik, že ztratí schopnost sání vody.

Čím vyšší otáčky, tím je prádlo více pokrčené

Zde bychom chtěli hned na úvodu říci, že zmačkané oblečení má na svědomí především materiál, ze kterého je vyrobeno. Jedním z nejnáchylnějších materiálů na pokrčení je například bavlna a právě z tohoto důvodu je aktuálně na trhu velké množství praček, které disponují pracím programem určeným na tento typ materiálu.

Vyšší teplota znamená čistší prádlo

I vy si pamatujete jako nám babičky dokola říkaly, že vyšší teplota praní vám zaručí čistší prádlo? Přestože v minulosti mělo toto tvrzení význam, dnes už to neplatí. V dnešní době máme totiž k dispozici mnohem větší množství kvalitních pracích prostředků, které mají již mnohem vyšší účinnost.

Jeden program na všechno

Možná byste nevěřili, ale stále existuje obrovské množství lidí, kteří si myslí, že praní na jeden program je zcela v pořádku. Nebylo by na tom nic špatného, ​​pokud by všechno oblečení, které doma vlastníte, bylo z jednoho a téhož materiálu. Nereálné, že? Tak pak na takový způsob praní velmi rychle zapomeňte. Každý materiál je totiž jedinečný a tomu jsou následně přizpůsobeny i jednotlivé prací programy.

 

Napsat komentář