Proč mít víceúčelový nábytek?

Říká se, že kdo má židli, ten bydlí. Ale je spousta druhů nábytku, která může sloužit nejen k jednomu účelu. Víceúčelový nábytek je totiž nejen funkční, ale zároveň také mnohdy skvěle designově propracován.

Víceúčelový nábytek je tou nejlepší volbou pro váš byt, když je problém s místem. Jeden kus nábytku může být někdy použit pro více účelů, takže může ušetřit náklady a prostor.

Nábytek nemusí být nudný

Věšáky nejsou jen nudné stojany s háčky, které zabírají místo v chodbě a bývají ověšené bundami, které se vám nechce ukládat do skříně. Správný věšák je totiž možné využít pro více účelů. Věšáky mohou sloužit také v dětském pokojíčku jako držák na tašky, batůžky a oblečení, které by jinak váš pubertální potomek rozházel po celé místnosti.

Máte malou ložnici, a rádi byste do ní umístili komodu? Pokud potřebujete úzkou a zároveň s úložným prostorem, zkuste se podívat na TV stolky. Mnohé z nich jsou široké třeba jen 30 cm a mají zásuvky, nebo zavírací skříně. A pokud potřebujete do malého bytu dostat i pracovní stůl, pak by mohl být vhodnou volbou toaletní stolek. A ne, nevyrábí se jen v holčičkovské růžové, nebo načinčané bílé, ale najdete je i v chromové či černé úpravě. Kvalitní toaletní stolky mohou nahradit snadno psací stůl i v pánské ložnici. Je to jen o designu a vhodné velikosti.

Králem funkčnosti jsou ale stoly. Můžete je mít kulaté, obdélníkové, čtvercové, malé, velké – ale hlavně také skládací, pojízdné, s odmonovatelnýma nohama, s úložným prostorem a nebo rovnou skládací a přimontované na zeď. I zde je hlavní design a vaše potřeby. Pokud velký stůl potřebujete jen při štědrovečerní večeři, a zbytek roku přes něj v kuchyni zakopáváte, je na čase jeho funkci přehodnotit. Možná by se vám více hodil skládací stůl. Stoly jsou jedním z nejvíce variabilních kusů nábytku.

Ani vaše sedací souprava nemusí být jen obří kus nábytku, na kterém se díváte na filmy. Najděte si variantu s úložným prostorem, která je zároveň i rozkládací. Máte tak tři kusy nábytku v jednom. V útrobách sedačky se snadno schovají lůžkoviny či sezónní oblečení a když přijde návštěva, snadno ji rozložíte v pohodlnou postel. Současné sedací soupravy jsou vybaveny kvalitními matracemi, ze kterých vás po noci záda bolet nebudou.

Napsat komentář